Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

 » Ribe » Hrana » Mikro Crvi

Mikro Crvi

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Mikro Crvi Empty Mikro Crvi Čet Jan 19, 2012 4:19 pm

Cuja

Cuja
Urednik
Urednik

Mikro crvi (Anguillula rediviva)

Mikro crvi ,su male glistice, velicine do 1mm, vidljive golim okom, takoreci mali sitni koncici. Idealna ziva hrana za odgoj malih tek okocenih akvarijumskih riba. Mikrocrvi su veoma sitni I mali i sluze po meni kao prelazna faza ,pri prelasku na zivu izlezenu artemiju ili dekapsuliranu. Sve ribe je veoma dobro jedu, barem se tako kod mene pokazalo ,i kao ziva hrana ribe ,veoma dobro napreduju i odrastaju. Za pocetak najbitnije je nabaviti startnu kulturu mikrocrva. Pod tim se podrazumeva kasicica ili dve, odnosno odredjena manja kolicina skupine mikrocrva koji se kasnije reprodukuju u nasoj kucnoj reziji.Mikrocrve mozete gajiti i reprodukovati u teglama ili drugim plasticnim ili vec drugim posudama,odnosno kako se snadjete s poklopcem izbusenim rupicama. Na mojoj slici mozete viditeti kutijicu od sladoleda u kojoj su mikrocrvi ,s poklopcem koji je izbusen s manjim rupicama. Razmnozavanje mikrocrva je na sledeci nacin:

*u posudu koju ste vec planirali za gajenje mikrocrva, postavite nakvaseni hleb.znaci komad hleba sredine nakvasite ispod slavine za vodu ,ne natopite u potpunosti i postavite u kutijicu.zatim,
*preko tog hleba stavite pocetnu ,startnu kulturnu mikrocrva.zatim,
*pospete po tome suvi kvasac, ima ga u svakoj prodavnici ,odokativnom metodom ,manje kolicine, i dodate vrlo malo mleka.
*za nekoliko dana po obodu posude(vidi sliku) izlaze mikrocrvi.zatim,
*uzmete cetkicu s finijim vlaknima i pokupite mikrocrve koje odmah dajete ribljoj mladji.kao i svu hranu ribama dajete onoliko koliko mogu pojesti za vrlo kratko vreme.
*odrzavanje culture mikrocrva u vec pripremljenoj posudi je dodavanjem hleba(sredine) ,kvasca i mleka.
*cuvanje i gajenje mikrocrva na hladnijem ,tamnijem mestu

https://www.facebook.com/DjCuja https://www.facebook.com/profile.p

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

 » Ribe » Hrana » Mikro Crvi

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu