Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Predstavljanje akvarijuma

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Predstavljanje akvarijuma Empty Predstavljanje akvarijuma Čet Jan 12, 2012 4:05 pm

LakiNena

LakiNena
Administrator
Administrator

Ukoliko zelite da predstavite vas akvarijum i zatrazite neki savet, komentar ili nesto drugo obavezno je da kazete sledece:

- koliko ima litara (duzina x visina x sirina),
- kakvo osvetljenje imate i koliko ima wati, koliko dugo gori svetlo (fotoperiod),
- kakvu podlogu imate,
- biljke,
- ribe,
- oprema,
- kako odrzavate akvarijum,

U principu ne morate navesti svaku stavku ali je lakse dati savet ako se zna sto vise podataka tako da od vas samih zavisi savet i slicno.
Sto vise podataka i detalja to bolje.

2Predstavljanje akvarijuma Empty Re: Predstavljanje akvarijuma Pet Jan 20, 2012 8:36 pm

Cishi

Cishi
Urednik
Urednik

Complicated Nature Box

Slika posle nekih 2 meseca od datuma kada sam prvi put narucio kod staklorezca svoj akvarijum Smile

Predstavljanje akvarijuma Img_2811

Ukratko tadasnji zivi svet u akvarijumu koji je bio jako jednostavan ali samim tim je i raspalio moju zelju za bavljem ovim hobijem.

Biljni svet:

Oko 30 komada Cryptocoryne crispatula var. balansae

3 komada Anubias barteri nana 'Petite'

Nekoliko pelcera Hemianthus micranthemoides

10 pelcera Sagittaria subulata

20tak pelcera Vallisneria spiralis

I jos po nesto vec se i ne secam

Riblji svet :

Ako se dobro secam tacnog broja 10 Xiphophorus helleri (Ksifo)

1 Torokatum

1 Ancistrus

1 Plehostomus

Od rasvete 2x Silvania grow lux duzine 60 cm sa tajmerom (14h dnevno)

Podloga pocetnicka: kvarcni pesak granulacije 2 mm i sljunak velike granulacije za koje se ispostavilo da je definitivno predebeo Very Happy

Filtracija spoljni filter 3 komore sa prelivnom Atman power had pumpom 400 l na h

Dimenzije akvarijuma su 80x40x40 cm sa haubom od iverice sa podizacima

Naravno ovo se danas jako izmenilo i nije vise ni priblizno ovome sto sam opisao ali zeleo sam sa vama da podelim svoje pocetke u akvaristici i mislim da bi svako od nas mogao to isto da uradi jer je u svakom slucaju lepo setiti se svojih pocetaka Smile Uskoro kacim slike i detalje akvarijuma u sadasnjem stanju pa cemo videti koliko sam daleko odmakao od starta Wink

3Predstavljanje akvarijuma Empty Re: Predstavljanje akvarijuma Pet Jan 20, 2012 9:44 pm

Andrija

Andrija
HeadAdministrator
HeadAdministrator

lepo lepo samo daj neku malo vecu frontalnu sliku

http://aquafans.ms

4Predstavljanje akvarijuma Empty Re: Predstavljanje akvarijuma Pet Jan 20, 2012 9:59 pm

LakiNena

LakiNena
Administrator
Administrator

Lep akvarijum!Predstavi ga kako dolikuje (napisi novu temu u podforumu Akvarijumi)!

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu