Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Akvarijum za pocetnika

2 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Akvarijum za pocetnika Empty Akvarijum za pocetnika Ned Maj 13, 2012 7:02 pm

cojman

cojman
Prolaznik

ja sam Jovica iz Smedereva. Kao decak sam poceo da se bavim akvaristikom, ali bez uspeha. Citajuci po forumima, u meni se javila ponovo zelja za akvarijumom sa ribicama. Imam akvarijum od 35lit, grejac sa termostatom i pumpu sa filterom aquael fat mini, max 250l/h. Mene interesuje sledece:
koju podlogu staviti za nezahtevno bilje koga nece biti mnogo jer akvarijum nije mnogo veliki, koje su te biljke koje biste mi preporucili? Za rasvetu ,posto je jos nemam ,planirao sam da kupim obicnu neonku od 18w. Od ribica bih gajio gupike, mozda neka crvena moli i par muljara. Ako se slazu ove vrste i po koliko komada bi bilo idealno s'obzirom da je mali akvarijum? Hvala!!!
P.S ako ima nekog na forumu da je iz SD nek mi se javi u pp! Very Happy

2Akvarijum za pocetnika Empty Re: Akvarijum za pocetnika Uto Maj 15, 2012 12:00 pm

LakiNena

LakiNena
Administrator
Administrator

Pozdrav Jovice,dobrodosao na forum!
Evo da krenemo odmah...
Prvi savet je da se dobrooo informises o svemu,ako nesto nije jasno,tu smo da pomognemo!
To svetlo je ok za mali akvarijum kao sto je tvoj,mi vatazu odredjujemo po litrazi (0.5W po 1L vode).Ta filter pumpa je ok posto je u pitanju akvarijum sa gupikama ali bi mogao mozda da smanjis malo protok...Pogledaj galeriju koju je napisao clan Dimitrije,o biljkama pa nam reci sta ti se svidja.Za podlogu mozes sljunak 2-4mm jedno 2.5 do 3cm debljine,hranljiva podloga zavisi od biljaka.Toliko mogu da ti odgovorim za sad Smile ,iznesi svoje zelje pa cemo onda nastaviti i pomoci ti!Pozz

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu